![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8949419
*
nr 894 9419
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Uno Vallman (1913-2004), 1968, Landskap med gård, Bemålad ram, ramens innermått: 38 x 46
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:40:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 20:38:08
1
2.000 kr
12/5 16:22:26
2
2.200 kr
12/5 17:08:56
3
2.600 kr
12/5 17:37:27
4
2.600 kr
12/5 19:26:37
2
2.800 kr
12/5 19:32:54
5
Vinnande bud
12/5 19:34:24
2
3.200 kr
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med gård olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 9419
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Uno Vallman (1913-2004), 1968, Landskap med gård, Bemålad ram, ramens innermått: 38 x 46
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 20:38:08 | 1 | 2.000 kr |
12/5 16:22:26 | 2 | 2.200 kr |
12/5 17:08:56 | 3 | 2.600 kr |
12/5 17:37:27 | 4 | 2.600 kr |
12/5 19:26:37 | 2 | 2.800 kr |
12/5 19:32:54 | 5 | Vinnande bud |
12/5 19:34:24 | 2 | 3.200 kr |
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{99860D3E-4127-4939-AB90-C100C86E6DA0}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med gård olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19